1-Montana  Virtual Herbaryumu; http://montana.plant-life.org/key.html, Ödüllü olan bu sitede,  kabaca bir bitki gruplandırma çetelesi, ayrıca çok güzel disiplinize ve sistematize edilmiş bitki isim indeksi ile bitki görüntüleri ve deskripsyonunda geçen kavramlar üzerine açıklayıcı resim ve anlatım linkleri atılmış, Geleceğe yönelik en iyi emekleyebilen bu web sitesinde; görüntülerin üzerine gereksiz koruma ve hareketli özgün animasyon ve gif dosyaları konmuştur.

2-Australia’s Virtual Herbarium  (Avutralya Sanal Hebaryumu) http://www.anbg.gov.au/avh.html; Henüz kurulum aşamasında olup arazide çekilen bitki ve habitat resimleri ve scanerdan çekilen kartonlu görüntülerden ve ulusal-uluslar arası tekst ve link bilgisinden ibarettir.

3-Fairchild Tropical Garden Herbarium; http://www.virtualherbarium.org/vh/db/index.htm; Site yapım aşamasında ve sadece doğadan çekilen ve bahçeden çekilen resim, tekst ve basit bir sorgulama yazılımından oluşmuştur.

4-The New York Botanical Garden Virtual Herbarium, (Newyork Botanik Bahçesi Sanal Hebaryumu)  http://sciweb.nybg.org/Science2/userguide.asp ; sadece doğadan çekilen ve bahçeden çekilen resim, tekst, basit bir sorgulama yazılımından  ve taksonların ilk yayınlandığı makaleleri isimlerinden oluşmuştur.

5-Virtual Herbarium of the Chicago Region, http://www.vplants.org/ ; Site de, tekst, basit bir sorgulama yazılımından oluşmuştur.

6- Herbari Virtual Del Mediterrani Occidental; http://herbarivirtual.uib.es/eng/index.html; Bu site de bitki isimleri ve scan edilmiş bitki görüntüleri vardır.

7- North Caroline Üniversitesi Virtual Herbaryumu; http://www.ibiblio.org/pic/herbarium.htm ; Bu site eğitime yöneliktir ve bu sitede kartona  yapıştırılmış herbaryum materyallerinin fotoğrafları çekilmiş ve tür etiketleriyle verilmiştir.

8- Utah Valley State College Herbaryumu;  http://herbarium.uvsc.edu/index.shtml ; familyalar ve sistematik sırayla bitkiler verilmiştir. Ayrıca herbaryum örneklerinin ve doğada çekilmiş fotoğraflarıyla,  örneklerin toplandığı yerler, iklim koşulları da verilmiştir.

9- Saskatchewan Üniversitesi Virtual Herbaryumu; http://www.usask.ca/biology/virtualherbarium/index.php , bu sitede bitkilerin teşhisi için dikotom anahtar konmuştur. Teşhiste ve tanımda kullanılan bazı özelliklerin üzerine link verilerek metin halinde açıklama getirilmiştir. Görüntüleri ise herbaryum materyalinin fotoğrafları oluşturmaktadır.

10-Enviromental Surveillance, Education and Research Program’ında;  http://www.stoller-eser.com/CMP/Herbarium/herbariumsearch.asp , bir sorgu sayfası verilmiş ve örneklerin habitatları ile toplayıcı notları yer almaktadır. Örneklerin herbaryum materyali iken çekilmiş görüntüleri yer almaktadır.

11-Teksas Üniversitesi’nin Virtual Herbaryumu’nda; http://uvalde.tamu.edu/herbarium/index.html , Bitkilerin yaprak, çiçek, gövde ve tümünün fotoğrafları ayrı ayrı verilmiştir.

12-Leida Üniversitesi’nin Ağaç Hastalıkları Virtual Herbaryumu ise; http://labpatfor.udl.es/herbariovirtual/herbariovirtual2.html , sadece isimlerden ve fotoğraf albümünden oluşmaktadır.

13-The Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation (CSIRO) da verilen virtual herbaryumda ise;

14-http://www.cse.csiro.au/research/SAND/sand_virtual_herbarium.htm , bitkiler index halinde verilmiş, bu isimlerin üzerine link verilerek doğal alanlarında ki fotoğrafları  verilmiştir.

15-http://linnaeus.nrm.se/botany/fbo/welcome.html.en Linnean herbarium at the Swedish Museum of Natural History (S-LINN)

16-http://flora.nhm-wien.ac.at/ Pflanzenfamilien-Auswahl von Botanik im Bild

17-http://www.rbgkew.org.uk/index.html Royal Botanic Gardens, Kew Home Page

18-http://www.nrm.se/vxter.html.en Plants Swedish Museum Of Natural History

19-http://www.nathimus.ku.dk/BOT/index.htmUnıversıty Of Copenhagen Faculty Of Scıence

21-http://www.nybg.org/  Bulbs at The New York Btoanical Garden

22-http://geo.ou.edu/Botanical/   Atlas of the Flora of Oklahoma

23-http://elib.cs.berkeley.edu/photos/flora/  University of California, Berkeley

24-http://www.botany.wisc.edu/wisflora/  Checklist of the Vascular Plants of Wisconsin

25-http://www.csdl.tamu.edu/FLORA/  Texas A&ampM BWG – Home

26-http://129.116.69.198:427/Tex.html UT Flora of Texas Project

27-http://www.noble.org/imagegallery/grasses.html Plant Image Gallery Scientific Index

28-http://www.huh.harvard.edu/ Harvard University Herbaria

29-http://ucjeps.berkeley.edu/ University and Jepson Herbaria Portal to California Flora

30- http://www.flmnh.ufl.edu/natsci/herbarium/flasvasc.htm Vascular Plant Collection University of Florida Herbarium (FLAS)

31-http://oregonstate.edu/dept/botany/herbarium/Oregon State University Herbarium 

32-
http://linnaeus.nrm.se/botany/fbo/welcome.html.enLinnean herbarium at the Swedish Museum of Natural History (S-LINN)

33-http://flora.nhm-wien.ac.at/Pflanzenfamilien-Auswahl von Botanik im Bild

34-http://www.rbgkew.org.uk/index.htmlRoyal Botanic Gardens, Kew Home Page

35-http://www.nrm.se/vxter.html.enPlants Swedish Museum Of Natural History

36-http://www.nathimus.ku.dk/BOT/index.htmUnıversıty Of Copenhagen Faculty Of Scıence

37-http://www.nybg.org/Bulbs at The New York Btoanical Garden

38-http://geo.ou.edu/Botanical/ Atlas of the Flora of Oklahoma

39-http://elib.cs.berkeley.edu/photos/flora/University of California, Berkeley

40-http://www.botany.wisc.edu/wisflora/Checklist of the Vascular Plants of Wisconsin

41-http://www.csdl.tamu.edu/FLORA/Texas A&ampM BWG – Home

42-http://129.116.69.198:427/Tex.html/UT Flora of Texas Project

43-http://www.noble.org/imagegallery/grasses.html/Plant Image Gallery Scientific Index

44-http://www.huh.harvard.edu/Harvard University Herbaria

45-http://ucjeps.berkeley.edu/University and Jepson Herbaria Portal to California Flora

46-http://www.flmnh.ufl.edu/natsci/herbarium/flasvasc.htm Vascular Plant Collection University of Florida Herbarium (FLAS) m

47-http://oregonstate.edu/dept/botany/herbarium/Oregon State University Herbarium